Všichni psi mají zcela jedinečné otisky nosu – jako otisky prstů – a existuje aplikace pro identifikaci každého mazlíčka

  • admin
  • 2 ledna, 2023
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Všichni psi mají zcela jedinečné otisky nosu – jako otisky prstů – a existuje aplikace pro identifikaci každého mazlíčka

Jihokorejský startup vyvinul aplikaci založenou na umělé inteligenci, která naskenuje otisk nosu vašeho psa a umístí jej do crowdsourcované databáze, ke které má kdokoli přístup, aby mohl identifikovat majitele ztraceného psa.

Ukázalo se, že otisky nosu psa jsou stejně individuální jako otisk palce člověka a výhodou jeho použití k identifikaci ztraceného psa pomocí mikročipu je, že nikdo nemá doma skener mikročipů.

Každý, kdo ztratil přehled o své kočce nebo psovi, zná strach, který prožívá myšlenka, že už je nikdy neuvidí. Štítky na obojcích a mikročipy mohou být pro dobré samaritány způsoby, jak pomoci sjednotit ztracená zvířata s jejich majiteli, ale štítky a obojky mohou spadnout, zatímco mikročipy nejsou dostupné pro nikoho, kdo nechce jezdit do veterinární ordinace.

Tým z Yonsei University vylepšil svou umělou inteligenci na 99% přesnost, kterou nyní uvolnil zdarma prostřednictvím aplikace Petnow na tržištích v Jižní Koreji, Španělsku a USA.

Majitelé domácích zvířat zaregistrují otisk nosu svého psa pořízením snímku pomocí chytrého telefonu. Majitelé koček mají také štěstí, protože algoritmus dokáže identifikovat kočky podle celého obličeje, nikoli pouze podle nosu.

Jakmile je snímek zachycen, je uložen v Petnowově databázi. Kdokoli, včetně těch, kteří se mohou setkat se ztraceným zvířetem, si může vyfotit jeho nos nebo obličej a zjistit, zda se shoduje s jedním v aplikaci – majiteli tak poskytne okamžitou sadu kontaktních informací.

Protože pro ztraceného psa není vždy snadné sedět klidně, aplikace využívá tři druhy umělé inteligence k identifikaci otisku nosu, i když se nos pohybuje.

S crowdsourcovanou databází jako základem myšlenky potřebuje Petnowův tým co nejvíce lidí, kteří budou aplikaci používat, a aby se o tom dostaly útulky, veterinární kliniky a další chovatelské stanice.