Umělecký doktor přeměňuje zlomené ruce dětí na animovaná umělecká díla speciálně pro ně

  • admin
  • 10 dubna, 2023
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Umělecký doktor přeměňuje zlomené ruce dětí na animovaná umělecká díla speciálně pro ně

Děti, které přijedou do této chicagské nemocnice, aby se nechaly ošetřit zraněním ruky, neočekávají, že odejdou s uměleckým dílem, které je navrženo přímo pro ně – ale díky jednomu uměleckému doktorovi se přesně to stane.

Ortopedický chirurg Dr. Felicity Fishman z dětské nemocnice Shriners je oblíbeným lékařem pro děti, které chtějí mít úsměv na tváři, když odcházejí domů.

Pro fanoušky filmu „Frozen“ nakreslila vše od dinosaurů a žraloků po SpongeBob a Elsu – vše přizpůsobené pomocí sterilizovaných fixů.

„Celý tým v Shriners Children’s přijal prosté štěstí, které odlévací umění umožňuje zotavujícímu se dítěti užít si,“ řekl Fishman GNN.

„Je to skutečně týmová práce; moje PA a sestra na klinice zahájí konverzaci o možném odlévání, aby si rodiny měly čas vybrat a dítě se mělo na co těšit – místo aby se bálo.“

„Schopnost vybrat si něco speciálního a přizpůsobeného pro své obsazení umožňuje dítěti znovu získat pocit autonomie v situaci, která jinak vyvolává úzkost.“

Předoperační sestry povzbuzují děti, aby si vybraly něco opravdu jedinečného. Personál OR (sestry, anestezie, čistící technici) vybírá barvy značek a pomáhá plánovat obrys. Konečně Fishman oživuje umění.

„Existovalo několik dětí, které milovaly své kresby natolik, že byly skutečně smutné, že jim sejmuli sádru,“ říká Fishman.

„Jedna rodina mi řekla, že viděla svou dceru (asi 2 roky) konverzovat s Mickey Mousem na jejím obsazení.“

Děti se obvykle vracejí asi 3-4 týdny po operaci, aby jim sádru odstranili, a ortopedičtí technici se snaží zachovat umění, když si ho rodina vyžádá.

„Považuji to za obrovský kompliment!“

Odbornost doktorky Fishmanové pomáhá jejím pacientům léčit, ale úsměv na tváři jim vykouzlí její umělecké umění.

I když je umění aplikováno na základě skutečného chirurgického zákroku, všichni v týmu souhlasí, že těch 10 minut kreativity je stále důležitých pro jejich celkový úspěch.