Tetování je součástí mnoha kultur po celém světě. První tetování byla objevena již před 5 000 lety. V Egyptě byla nalezena mumie, která měla tetování na těle, a v blízkovýchodních civilizacích jako Féničané, Asyřané a Babyloňané bylo tetování běžné. Tetování bylo součástí rituálů, náboženských praktik a vyznačovalo sociální postavení.
Tetování ve střední Evropě v minulosti
Keltové, kteří obývali část střední Evropy v době železné, měli pravděpodobně tetování. Archeologické nálezy, jako jsou sošky a keramické nádoby zdobené tetováním, naznačují, že keltská společnost měla zájem o tuto formu tělové výzdoby.
Germánské kmeny, jako byli Vikingové a Gótové, byly také známy pro své tetování. Existují zmínky o tetování v germánských ságách a literatuře, které popisují bojovníky a hrdiny s tetováním na těle. Tetování bylo často spojováno s bojovým duchem a odvahou.
Během středověku tetování ve střední Evropě ztratilo svou popularitu. Křesťanská církev považovala tetování za projev barbarství a odsuzovala ho. Tetování bylo spojováno s kriminálními aktivitami a bylo často potlačováno.
Tetování ve střední Evropě dnes
V posledních desetiletích se tetování ve střední Evropě stalo znovu populárním. Mnoho lidí si nechává provádět tetování jako projev osobního stylu, sebevyjádření nebo jako způsob vyjádření identity.
Unholy Tattoo preferuje tvorbu klasického tetování, které má být především osobité a originální.
Profesionální tetovací studio
S poptávkou po tetování se otevřelo mnoho tetovacích salónů. Kromě tetovacího studia v Praze a jiných se rozhodlo mnoho amatérů tetovat doma, v nevhodných hygienických podmínkách.
Profesionální tatéři, i ti z tetovacího studia Praha, varují před takovými „tatéry“. Často pracují bez dodržování hygienických předpisů a jejich „výtvory“ jsou často v tetovacích studiích, včetně Unholy, předělávané.