Této ženě trvalo 960 pokusů získat její řidičský průkaz

  • admin
  • 10 ledna, 2023
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Této ženě trvalo 960 pokusů získat její řidičský průkaz

Příběh Cha Sa-Soon se v roce 2005 dostal do mezinárodních titulků díky její vytrvalosti při získávání řidičského průkazu navzdory mnoha neúspěšným pokusům.

Příběh odolné Jihokorejky, která na 960. pokus složila řidičské zkoušky, se znovu objevil na internetu a inspiroval lidi. Ačkoli se to stalo před 18 lety, její příběh se nedávno znovu stal virálním na  Redditu a mnozí jej nazývají příkladem houževnatosti.

Podle New York Post se příběh Cha Sa-Soonové dostal v roce 2005 do mezinárodních titulků díky její vytrvalosti při získávání řidičského průkazu navzdory mnoha neúspěšným pokusům. 

Poprvé se pokusila o písemný test v dubnu 2005 a poté, co napoprvé neuspěla, pokračovala v opakování testu každý den, pět dní v týdnu, po dobu tří let. Poté se její tempo zpomalilo, asi dvakrát týdně. Nikdy ale nepřestala a po 860 písemných testech prospěla.  

Dalším krokem bylo absolvování praktické zkoušky, která byla považována za obtížnější. Cha Sa-soon ji musela desetkrát opakovat, čímž se celkový počet řidičských zkoušek dostal na 960. Když v roce 2010 zkoušku konečně složila, bylo jí 69 let.

Musela také vyplatit 11 000 liber (11 15 273 Rs), když se snažila projít těmito testy. 

“Když konečně získala licenci, všichni jsme šli ven, objali ji a dali jí květiny. Připadalo mi to jako obrovské břemeno, které nám spadlo ze zad. Neměli jsme odvahu jí říct, aby toho nechala, protože se pořád objevovala,“ řekl v roce 2010 deníku Times Park Su-yeon, instruktor v autoškole .

Příběh Cha Sa-soon z ní udělal národní celebritu a jihokorejský výrobce automobilů Hyundai jí dokonce daroval zcela nové vozidlo.

Na Redditu se její příběh stal virálním, sklidil smíšené reakce a živou debatu o tom, zda si licenci zaslouží, nebo ne. Jeden uživatel napsal: “959krát spadnout, 960krát vstát. Ale vážně mě to trochu mrzí, to jí nikdo nepomáhal se studiem?“ Další poznamenal: “Bez ohledu na to, o jaký případ jde, stále respektuji odhodlání .“