S čím vám může pomoci užívání kratomu?

  • admin
  • 19 července, 2023
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem S čím vám může pomoci užívání kratomu?

O kratomu můžeme v současné době slyšet stále častěji. Jedná se o stálezelený strom s latinským názvem Mitragyna speciosa. Jde o příbuzného kávovníku a roste především v tropických oblastech jihovýchodní Asie. Pro své účinky se používají jeho listy, které se suší a melou na prášek. I když se nabízí různé druhy kratomu, jde o stále stejnou rostlinu, liší se však podle barvy a místa pěstování. V tuzemsku si můžete kratom pořídit v internetovém obchodě Greenherbs.cz, který nabízí bílý, žlutý, zelený a červený kratom. Jednotlivé druhy jsou na webu podrobně popsané. Zajímá vás, s čím vším vám může kratom pomoci? To si představíme níže.

Úleva od bolesti

Kratom se již dlouho používá jako metoda úlevy od bolesti. Tradičně se používal jako topické anestetikum, ale často se také používá k léčbě chronické bolesti spojené s onemocněními, jako je artritida, fibromyalgie a další. Některé důkazy ukazují, že může mít také protizánětlivý účinek, což zčásti odpovídá za jeho přínosy zmírňující bolest. Kratom obsahuje molekuly, které se vážou na opioidní receptory v mozku a fungují podobně jako léky proti bolesti, jako je morfin.

Úleva od úzkosti

Kratom se často používá k tomu, aby lidem pomohl uvolnit se a zbavit se stresu. Červený kratom je pro to zvláště užitečný, protože mnoho lidí zjišťuje, že zralejší, na alkaloidy těžké kmeny pomáhají podporovat pocit relaxace, mladší kmeny jsou mezitím spojeny se stimulačním účinkem.

Zvýšená energie

Kratom se stal známým částečně pro své povzbuzující účinky. Lidé, kteří pracují dlouhé nebo únavné hodiny, ho již dlouho používají jako způsob, jak zůstat vzhůru během směny. Mnoho lidí také zjistilo, že kratom pomáhá zlepšit jejich soustředění a duševní jasnost, což z něj dělá užitečnou alternativu ke kofeinu. Na rozdíl od kofeinu není kratom spojován s následným poklesem energie, když dávka vyprchá.

Posílení nálady

Kratom je známý tím, že má účinek na zlepšení nálady. Některé kmeny mohou jít tak daleko, že podporují euforii. Jiné vás mohou jednoduše uvést do příjemnějšího nebo pozitivnějšího rozpoložení mysli. To je částečně způsobeno jeho účinky na zlepšení hladiny energie, snížení úzkosti a podporu duševní jasnosti.

Léčba závislosti na opioidech

Existují určité důkazy, které ukazují, že kratom může pomoci lidem trpícím abstinenčními příznaky. Je široce vnímána jako most mezi závislostí na opioidech a střízlivostí, zmírňuje abstinenční příznaky opioidů pro snazší zážitek. Ačkoli kratom může být užitečným doplňkem, pokud trpíte abstinenčními příznaky opioidů, měli byste během této doby vyhledat odbornou pomoc a podporu.

Regulace krevního cukru

Kratom se již dlouho používá v tradiční medicíně jako léčba cukrovky. Některé nedávné studie ukázaly, že může být užitečný při regulaci hladiny cukru v krvi. Před použitím kratomu k léčbě cukrovky byste se však měli vždy poradit se svým lékařem.

Libido

Tradičně byl kratom také nabízen jako afrodiziakum a léčba sexuální dysfunkce. Omezené studie ukázaly, že užívání kratomu může zlepšit libido a sexuální výkonnost.

Co je důležité vědět?

Existuje mnoho druhů kratomových kmenů a možná budete muset experimentovat, abyste našli ten, který je pro vás ten pravý. Je důležité si uvědomit, že kratomový prášek je považován za bylinný doplněk a jako takový není regulován. To znamená, že je důležité mít jistotu, že si objednáváte kratom práškové produkty z důvěryhodného zdroje. Menšina uživatelů kratomového prášku si na této látce vypěstuje závislost. Je to proto, že má vlastnosti podobné opioidům, ačkoli sám o sobě opioidem není. Existují další vedlejší účinky, které se mohou vyskytnout při užívání kratomu, zejména při dlouhodobém užívání, od nevolnosti až po zácpu, nadměrné pocení, ztrátu chuti k jídlu, obtížné dýchání nebo třeba záchvaty. Pokud na sobě nějaký vedlejší účinek zaznamenáte, kratom vysaďte nebo snižte množství, které užíváte. Při akutních potížích vyhledejte lékařskou pomoc.