Kriticky ohrožená dvojčata amurského leoparda narozená v zoo v San Diegu jsou zábleskem naděje

  • admin
  • 10 dubna, 2023
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kriticky ohrožená dvojčata amurského leoparda narozená v zoo v San Diegu jsou zábleskem naděje

Ošetřovatelé zoo v San Diegu přivítali na světě narození 2 mláďat levharta amurského, což je obrovský úspěch pro chov jedné z nejvzácnějších koček na světě.

Mláďata narozená 28. března byla monitorována dálkovými kamerami, zatímco se seznamovala se svým novým světem a maminkou Sitkou.

„Jsme naprosto nadšeni pokrokem, kterého mláďata dosáhla,“ řekla Gaylene Thomasová, manažerka péče o volně žijící zvířata v zoo v San Diegu. „Tolik vyrostli a už začali předvádět své jedinečné osobnosti. Mláďata brzy absolvují první úplnou veterinární prohlídku a my budeme vědět více, včetně jejich pohlaví.“

Na světě žije méně než 200 levhartů amurských. Počet sibiřských domorodců se však od roku 2007 buď zvyšuje, nebo se pohybují kolem stejně malého počtu, že je ochránci přírody jednoduše lépe lokalizovali.

Průzkum kamerové pasti v roce 2021 každopádně zaznamenal 110 jedinců v rozsáhlé přeshraniční oblasti Sibiře mezi Ruskem a Čínou, přezdívané Země leopardů, poblíž řeky Amur, od níž odvozují své jméno. To je o 60 více než v podobném průzkumu provedeném přibližně před 8 lety.

Novorozenci ze San Diega zatím nemají jména, ale představují třetí vrh narozený v zajetí. Členství zoologické zahrady v San Diegu v rámci celosvětové Asociace zoologických zahrad a akvárií v Plánu přežití druhů levhartů amurských jim umožnilo provádět mnoho práce na ochraně přírody na Sibiři, o kterém zoo tvrdí, že v minulosti zvýšil počet levhartů amurských o 50 %. desetiletí, jak již bylo zmíněno dříve.

„Je to monumentální úspěch, který dokazuje, že ochrana funguje, a naši vizi vybudovat svět, kde se daří všemu životu, lze realizovat. Potřebujeme pouze udržovat kurz a nakonec uspějeme,“ dodali.

Je nepravděpodobné, že tito malí někdy uvidí svou vlast na Sibiři – logistika a rizika by byla skličující. Kromě toho, vyrůstat v San Diegu, jednom z nejlepších celoročních podnebí v USA, kde je jídlo dostupné každý den, je na hony vzdáleno zamrzlým horám východního Ruska, kde by leopard mohl jít čtyři dny bez jídla.

Jejich úkolem je udržet genetickou pevnost, abych tak řekl, a inspirovat návštěvníky zoo, kteří by mohli být nakloněni jednat ve prospěch krásné kočky, kterou pravděpodobně nikdy neuvidí ve volné přírodě, pocházející z národa vzdáleného tisíce kilometrů. .