Jedinečná chuť Toskánska v láhvi olivového oleje

  • admin
  • 27 června, 2023
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jedinečná chuť Toskánska v láhvi olivového oleje

Srdce Toskánska ukrývá malebnou olivovou farmu Fattoria Ramerino, kterou na dohled Florencie provozuje rodina Alampi. Ta se již roky věnuje tradiční produkci olivového oleje, přičemž rodinný majetek se s postupem času rozrostl i na vinařství na ostrově Elba. V čele rodinného podniku stojí charismatický Filippo Alampi, který s radostí vstřebává bohatou tradici výroby olivového oleje a vína a hledá jak dosáhnout dokonalé chuti.

Dnes se podíváme blíže na tři prémiové extra panenské olivové oleje, které jsou pravým pokladem této malé rodinné farmy.

Extra panenský olivový olej Frantoio Biologico

Prvním z těchto pokladů je Frantoio Biologico, prémiový extra panenský olivový olej s jedinečně vyváženou středně intenzivní ovocnou chutí. Jeho tóny zeleného jablka, pikantní nádech a jemná hořkost ho předurčují k dokonalému oživení zeleninových salátů, masa či luštěnin. Nádherně také doplní kvalitní pečivo a zdravě nahradí máslo.

Extra panenský olivový Moraiolo Biologico

Druhým skvostem je Moraiolo Biologico, extra panenský olivový olej se středně intenzivní chutí zelených oliv a bylinek. Jeho aroma připomíná jemné tóny artyčoku, bylinek, mandlí a lískových oříšků. Harmonická rovnováha mezi pikantností a hořkostí z něj dělá perfektní volbu k dochucení salátu caprese, bílého masa, ryb, cukety, chřestu nebo brambor.

Extra panenský olivový Guadagnólo Dulcis Biologico

Poslední, ale nikoli méně významným olejem je Guadagnólo Dulcis Biologico, jedinečná kupáž odrůd Moraiolo, Frantoio, Leccino a Americano. Tento olej nabízí širokou škálu chutí a je ideální pro ty, kteří hledají rozmanitost.

Fattoria Ramerino se může pochlubit certifikací BIO kvality, která je důkazem jejich závazku vůči kvalitě a udržitelnosti. Jejich olivové oleje pravidelně získávají nejvyšší ocenění na mezinárodních soutěžích, čímž potvrzují svou mimořádnou kvalitu a jedinečný charakter.

Tyto jedinečné olivové oleje můžete zakoupit u specialistů na olivový olej na www.olivum.cz. Okuste to nejlepší, co Toskánsko nabízí, a dopřejte si kulinářský zážitek, který překračuje hranice běžného stolování. Fattoria Ramerino vám skutečně zprostředkuje chuť Toskánska.