Jadran je stále oblíbeným místem Čechů k trávení dovolené

  • admin
  • 20 dubna, 2023
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jadran je stále oblíbeným místem Čechů k trávení dovolené

Když se řekne Chorvatsko, mnoha lidem se vybaví strávená dovolená levně. Navzdory tomu je Chorvatsko krásnou zemí, která poskytuje tisíce nevšedních zážitků. Za málo peněz, hodně muziky, i tak by se dala nazvat dovolená v Chorvatsku.

Jaderské moře je nejsevernějším ramenem Středozemního moře a je nazýváno „mořem intimity“ díky svým křišťálově čistým a klidným vodám. Několik zemí má přístup k Jadranu, ale Chorvatsko by mělo být vaší volbou, protože má téměř dva tisíce kilometrů krásného pobřeží.

Chorvatsko se pyšní několika památkami světového dědictví UNESCO

Chorvatsko je velmi rozmanitá země díky svému bohatému historickému pozadí. V jeho různých částech můžete najít dědictví rakousko-uherské říše a návštěva pobřeží vám může pomoci seznámit se s kousky italské kultury. Díky tomu je v současnosti deset míst, která se v této zemi nachází, zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Plitvická jezera

Je to jedna z nejznámějších přírodních památek v Chorvatsku, jeho největší a nejoblíbenější národní park a další div světa! Charakteristickým rysem parku je kaskáda 16 jezer, malebně propojených četnými vodopády. Kromě toho jsou zde krásné jeskyně, rybníky a lesy plné buků a smrků, kde můžete potkat srnky, lesní kočky a pozorovat vzácné druhy ptactva.

Diokleciánův palác ve Splitu

Na pobřeží Jaderského moře se nachází starobylé město Split. Je rodištěm římského císaře Diokleciána. Díky tomu si město zachovalo Diokleciánův palác, který je považován za jeden z nejzachovalejších paláců období římské říše na celém světě. Nachází se v centrální části starého města Splitu. Přijít sem brzy ráno a mít místo zcela k dispozici vás může vrátit v čase. Počasí v Chorvatsku přeje výletům po celý rok.

Ubytování po celém Chorvatsku, včetně krásných ostrovů, snadno zajistíte na ubytovanivchorvatsku.cz.