HHCP a THCP: Co byste měli vědět o dvou nejnovějších kanabinoidech?

  • admin
  • 27 dubna, 2024
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem HHCP a THCP: Co byste měli vědět o dvou nejnovějších kanabinoidech?

Slyšeli jste o nových superúčinných kanabinoidních bratrancích, kteří mají velký dopad v konopném průmyslu? HHCP a THCP jsou silné, nedávno objevené kanabinoidy. Ale co vlastně jsou? Jak se od sebe liší a který z nich byste měli vyzkoušet? Zjistěte vše o HHCP vs THCP.

Co jsou HHCP a THCP?

THCP je přirozeně se vyskytující kanabinoid. Vyskytuje se ve stopovém množství v rostlinách konopí. THCP se liší od THC tím, že ve svém postranním řetězci obsahuje dva další atomy uhlíku. Vzhledem k tomu, že se THCP přirozeně nevyskytuje ve velkých množstvích, většina, ne-li celý, THCP, který je v současnosti na trhu, je syntetizován z jiných kanabinoidů. HHCP se přirozeně nevyskytuje. Za účelem vytvoření HHCP je uhlíkový řetězec HHC posílen a obsahuje dva další atomy uhlíku, které tvoří ten rozdíl.

Objev

Bez objevu THCP bychom neměli HHCP. THCP bylo objeveno úplnou náhodou v roce 2019. Tým italských výzkumníků pozoroval chemické složení vzorků lékařského konopí, když objevil THCP. Tým vedený Guiseppe Cannazzou dokázal syntetizovat nový kanabinoid, aby se o něm dozvěděl více. Po syntéze THCP tým zjistil, že díky extra atomům uhlíku se THCP váže na receptory CB1 rychlostí, která je třicet třikrát vyšší než u běžného THC. To je velká novinka, protože receptory CB1 jsou součástí endokanabinoidního systému našeho těla, konkrétně receptory odpovědné za to, co cítíme, když konzumujeme psychoaktivní produkty z konopí a konopí. Tyto informace inspirovaly další výzkum, který vedl k vývoji HHCP. Stejně jako je THCP silnější než THC, je HHCP silnější než HHC.

Účinnost

HHCP i THCP jsou silnější než delta 9 THC. U obou těchto nových kanabinoidů jsou dva atomy uhlíku navíc velkým rozdílem. Vzhledem k tomu, že jsou tak nové, v současné době neprobíhá mnoho výzkumu ani u jednoho z nich. Poté, co italští vědci syntetizovali THCP, provedli testy na myších, aby vyhodnotili jeho účinky. Cannazza uvádí , že „výsledky naznačují, že THCP působí podobně jako THC, ale v nižších dávkách (asi poloviční dávka)“.

Bylo zjištěno, že THCP má větší kanabimimetickou aktivitu než THC. Podle Weedmaps kanabimimetická aktivita měří, „jak dobře látka replikuje účinky lépe charakterizovaných kanabinoidů, které se vážou na receptor CB1“. Je dokonce možné, že THCP může být částečně zodpovědné za variace v psychotropních účincích v rámci kmenů. Rozhodně je zapotřebí další výzkum, ale THCP má rozhodně zajímavý začátek. Studie na myších také dospěly k závěru, že THCP je významně psychoaktivnější než delta 9. Bohužel dosud nebyla provedena odpovídající studie na lidech, která by analyzovala účinky THCP nebo HHCP. Na základě informací, které máme, víme, že THCP a HHCP jsou neuvěřitelně účinné. Oba jsou silnější než THC a je to kvůli jejich extra uhlíkovým atomům. Bude jistě vzrušující sledovat, jaká budoucnost oba tyto kanabinoidy přinese a co dalšího jsou vědci schopni odhalit.

Jak je můžete vyzkoušet

Pokud máte zájem vyzkoušet HHC-P na vlastní kůži, nabízí se vám k tomu celá řada produktů, oblíbené jsou zejména HHC-P náplně, ale dále také hhcp – nejsilnější květy. Tento sortiment není zrovna běžnou nabídkou obchodů a je tedy dobré vědět, kde ho můžete pořídit. V tuzemsku je nejlepší volbou eshop Zahulime.cz, kde si můžete vybírat nejen produkty s HHC-P, ale i širokou nabídku dalších konopných produktů.