29 druhů se v Austrálii obnovilo dost na to, aby mohly být odstraněny Seznam ohrožených druhů

  • admin
  • 25 ledna, 2023
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 29 druhů se v Austrálii obnovilo dost na to, aby mohly být odstraněny Seznam ohrožených druhů

Velký výzkumný projekt studující ohrožené druhy v Austrálii sečetl 29 obnovených druhů – všechna zvířata, která mohou být bezpečně vyřazena ze seznamu ohrožených druhů v zemi.

Australský zákon o ochraně a ochraně biodiverzity (EPBC) v současné době uvádí 446 druhů zvířat, která skutečně potřebují ochranu, ale 29 z nich již nepotřebuje – 15 savců, 8 ptáků, 4 žáby, plaz a ryba.

Mezi tato zvířátka patří bandikuti zlatí, západní a východní, quoll západní , albatros ukopaný, vodopádová žába, červotoč Flinder’s Range, klokan žlutonohý , bilby větší, keporkak, vrčící travní žába, treska Murrayova a ostatní.

Austrálie je po desetiletí středem zájmu ochrany ohrožených druhů, protože tolik druhů zvířat se nikde jinde nenachází.

Ukázalo se, že invazní predátoři zavlečení a žijící zde po celá desetiletí, včetně lišek a ropuch třtinových, velmi narušují místní divokou zvěř, jako jsou bandicoots a bilbies.

Na rozdíl od amerického ESL EPBC nenařizuje, aby byly druhy pravidelně kontrolovány z hlediska obnovy. Tyto velké vědecké práce jsou vzácné a představují okamžiky k oslavě pro australské ochránce přírody.

Vodopádová žába (Litoria nannotis) CC 2.0. Sztaka

Článek publikovaný v  Science  byl zpracován řadou australských akademických institucí a dospěl k závěru, že manažeři ochrany přírody by se měli zaměřit na měření úspěchu alespoň částečně prostřednictvím dokumentace obnovy založené na stabilitě, areálech a populacích v současné době, i když to představuje menší zlomek toho, čím byly před kolonizací Austrálie.

Tvrdí, že to pomůže koordinovat úsilí o ochranu a financování zvířat, jejichž populace se snižují, a řešit hrozby, které jsou nebezpečím pro více druhů zvířat najednou.

Úvodní foto:  Eastern Barred Bandicoot (Perameles gunnii) CC 3.0. JJ Harrison